הידעתם כי פייסבוק התחילה בתור רעיון שנועד להיות אתר שידוכים. מייסד פייסבוק, מארק צוקברג, ניסה לשלב בין תמונות ומלל בכדי לבנות את אתר השידוכים המושלם ביותר שיש. מאז אותם ימים מאושרים באמצע שנות ה-2000 פייסבוק הפכה למפלצת ולרשת החברתית המובילה בעולם ללא מתחרים אמתיים. כיום רוב התקשורת החברתית שלנו מתקיימת ברשת הפייסבוק ואין ספק כי מדובר בכלי רב עצומה המשרת אותנו בצורה נהדרת. אך פייסבוק רוצה לשמור על ההובלה שלה בשוק הרשתות החברתיות ועל כן היא עושה כל מאמץ בכדי להילחם במתחרות שלה ואף לקנות אותן. כך אנחנו יכולים לראות כי פייסבוק החליטה לקנות את אינסטגרם בכ-מיליארד דולר וזאת בגלל שהיא הבינה כי מדובר ברשת המאיימת עליה. כיום המשפט המון עוקבים באינסטגרם הוא נפוץ כמו המשפט המון חברים בפייסבוק וזה מלמד אותנו על הכוח העצום של האינסטגרם ועל כך שפייסבוק פעלה בחכמה.

המון עוקבים באינסטגרם – האם אנחנו צריכים להיות מודאגים מהכוח העצום של פייסבוק?

אינספור ישראלים רוצים המון עוקבים באינסטגרם ובאותה מידה אינספור ישראלים רוצים הרבה מאוד חברים בפייסבוק. כך אנחנו יכולים לראות כי לפייסבוק יש כוח עצום במדיה החברתית עד אשר אנשים רבים התחילו לתהות האם לפייסבוק אין כוח רב מדי על חיינו והאם אנו לא צריכים להיות מוטרדים מנושא זה. פייסבוק שולטת במה שאנחנו רואים, בשיח הציבורי והיא יכולה במחי החלטה אחת לקבוע מה אנחנו נראה ועל מה נדבר. על כן רבים מודאגים כי מתחת לאף צמחה מפלצת אשר משפיעה על חיינו במידה עצומה ואשר אנו חייבים לבחון היטב את פעילותה ולחשוב בצורה ניכרת האם לא מדובר בתופעה מפחידה.

המון עוקבים באינסטגרם – האם הממשלה צריכה להתערב בנושא?

אנחנו ממש לא נכריע בשאלה האם כדאי להשיג המון עוקבים באינסטגרם והאם פייסבוק היא דבר חיובי או לא. אך אנחנו חייבים לתת את הדעת על כך כי הממשלה והרשויות המתאימות צריכות לבחון היטב את הפעילות של גופים אלו ולוודא כי הם אינם פוגעים בחברה הישראלית ובאזרחי ישראל בצורה ניכרת.

המון עוקבים באינסטגרם