אספר לכם סיפור קטן, אבא שלי הוא אומן חובב המפסל בקרמיקה, זכוכית ועץ. הוא לא מחפש אחר חשיפה ולא מנסה למכור את מוצריו ובכל זאת ככל אדם הוא רוצה לקבל פידבקים על עבודתו ולגלות האם הציבור אוהב את מוצריו או לא. לאורך שנים רבות אבי נשאר מאחורי הקלעים וזאת מכיוון שלא הייתה לו הפלטפורמה המתאימה לפרסם את עבודותיו. אך מרגע שהכיר והתוודע אל רשת האינסטגרם הרי שהמצב התשנה לחלוטין ואבא שלי זכה לחשיפה מדהימה ולהמון אהבה מהקהל הישראלי. זה מלמד אותנו על הכוח העצום של רשת האינסטגרם ועל כן שהיא מהווה הזדמנות מצוינת לאנשים פרטיים, לבעלי עסקים ולבעלי מלאכה זעירה הרוצים לפרסם את עצמם. כך השאיפה להשיג  המון עוקבים באינסטגרם בחינם משותפת לרבים ואין ספק כי זה מלמד אותנו על האטרקטיביות העצומה של רשת זו.

המון עוקבים באינסטגרם בחינם – האם אנחנו צריכים להיות מוטרדים מן הפרטיות שלנו?

אי אפשר לדבר על הנושא של המון עוקבים באינסטגרם בחינם מבלי להתייחס לשערורייה האחרונה של שבה הייתה מעורבת פייסבוק (הבעלים של אינסטגרם) שבו היא מכרה מידע על המשתמשים שלה לחברת קיימברידג’ אנליטיקה. קיימברידג’ עשו שימוש במידע זה בכדי להטות את הציבור האמריקאי ולגרום לו לבחור בדונלד טראמפ במירוץ לנשיאות ארצות הברית. אין ספק כי הפגיעה הזאת בפרטיות המשתמשים גרמה לכך שרבים נחשפו לכוחה העצום של רשת פייסבוק ולכך שהיא למעשה יודעת עלינו הכול. לא נגזים אם נאמר כי המידע שפייסבוק אוספת עלינו יכול למלא עשרות עמודים ואנו צריכים לחשוב על עובדה זו ולהבין את המשמעות שלה לחיינו.

המון עוקבים באינסטגרם בחינם – כיצד נוכל להבטיח כי הפרטיות שלנו לא תופר?

מחד כל אדם בישראל רוצה להשיג המון עוקבים באינסטגרם בחינם ומנגד כל אדם רוצה לשמור גם על הפרטיות שלו. אז מה ניתן לעשות בכדי לשלב בין השניים? התשובה היא שאתם חייבים להבין כי השימוש באינסטגרם משמעו פגיעה בפרטיות שלכם וזהו משהו שאתם חייבים לקחת בחשבון ולהשלים אתו והאמת היא שאתם לא צריכים להיות מוטרדים ממנו יתר על המידה.

המון עוקבים באינסטגרם בחינם