השאלה איך להשיג עוקבים באינסטגרם מטרידה אנשים רבים כי יש לה תשובות מגוונות. אין דרך אחת חד משמעית לענות על השאלה הזו, היות והרבה תלוי בצרכים של הלקוחות. בעלי חשבונות אינסטגרם פרטיים למשל מעוניינים להשיג עוקבים בשביל להגדיל את הפופולאריות שלהם, בעוד בעלי חשבונות מסחריים עושים זאת לצרכים שיווקיים. הסיבה שבגללה שואלים איך להשיג עוקבים באינסטגרם חשובה לא פחות מאשר מסגרת התקציב או לוח הזמנים.

על אף האמור לעיל, ניתן להצביע על כמה שיטות מוצלחות מאוד להשגת עוקבים ברשת החברתית של אינסטגרם:

א. הפעלת עוקבים קיימים – הדרך המקובלת להשיג עוקבים חדשים היא להניע לפעולה את העוקבים הקיימים. אפשר למשל לפרסם תמונות ולציין בפוסט בקשה לעוקבים לעשות שיתוף או לייק. כך מעבירים את הפרופיל לאנשים חדשים, שהם למעשה עוקבים של העוקבים הקיימים, ומגדילים בצורה משמעותית את החשיפה.

ב. שינוי אופי הפעילות בחשבון – האופן שבו מפעילים את חשבון האינסטגרם ישפיע על כמות העוקבים בצורה מיידית. מי שמפרסם תמונות בתדירות גבוהה מדי יסבול מנטישת עוקבים, בעוד מי שעושה זאת בתדירות נמוכה עלול שלא להשיג עוקבים חדשים לעולם. הפתרון הוא לשנות את אופי הפעילות בחשבון כך שיענה על הצרכים של קהל היעד ויגרום להם להמליץ עליו גם לחברים.

ג. קניית עוקבים – כל מי שיש לו חשבון פעיל רוצה לדעת איך להשיג עוקבים באינסטגרם ולכן יש הרבה חברות שמציעות את השירות. חלק מהחברות גובות תשלום עבור הגדלת מספר העוקבים בהתאם לכמות המבוקשת על ידי הלקוח, בעוד חברות אחרות מספקות אותו בחינם.

כך תחליטו איך להשיג עוקבים באינסטגרם

לא חייבים להסתפק בתשובה אחת לשאלה איך להשיג עוקבים באינסטגרם ואפשר לשלב בין השיטות המצוינות לעיל. כדאי להתחיל עם הפעלת העוקבים הקיימים, להמשיך עם שינוי אופי הפעילות בחשבון ולעקוב אחר הביצועים כדי לדעת מתי מומלץ להתחיל עם קניית עוקבים.

ניתן גם להיעזר בכלים שניתנים על ידי חברת אינסטגרם בעצמה. הכלים הם בחינם עבור ציבור המשתמשים ומטרתם לסייע להם להגדיל את החשיפה ואת כמות העוקבים.

איך להשיג עוקבים באינסטגרם

TIME.com stock photos